12 Aralık 2011 Pazartesi

Sendromlu bebek

2 yaş sendromu denen illet 18. aydan itibaren görülmeye başlanabilir mi ?
Yaklaşık 2 aydır maruz kaldığımız sebepsiz hırçınlıklar, tokatlar, kendini yerlere atmalar, kulak tırmalayan çığlıkların sebebi nedir ?
Evet belirtiler tehlike çanları çalıyor diyor ama daha 2 yaşına gelmedin ki oğlumm :( Keşke biraz daha laf anlar söz dinler hale gelseydin de öyle girseydin şu sendroma, daha kolay atlatabilirdik. Ben daha hazır değildim desemde sen hazırmışsın erken büyümeye.. Napalım bu da geçecek... Umarım çabuk geçer...

Bikaç gündür ıkınmaya başladığında soruyorum 'Napıyosun oğlum?' cevap hala ıkınarak 'TA-TA!' zor tutuyorum kendimi, 'Aferin oğlum yap' diyorum arkamı dönüp gülüyorum, yaptıktan sonra temizlerken sıkıştırıp öpüyorum :)

Aslında hata yaptığımı da dün farkettim. Birsürü yazı okudum, geç bile kalmışız. Kendi kendine yanına gelip 'anneee, tataaaa' diyen çocuğu niye otutturmazsın tuvalete be akıllı... Zaten bez bağlamakta gittikçe zorlaşıyo, savaşıyoruz resmen... Çok kızdım kendime çoooook... Bugün hemen bi klozet adaptörü, lazımlık alıyorum, akşam TA-TA seanslarına başlıyoruz :)

Hem sendrom hem tata birlikte olurmuki... Denemeden göremeyiz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder