30 Temmuz 2012 Pazartesi

Memeyi hallettik sıra tuvalette...

Uzun zaman yazmayınca konular birikti. Aslında yazmak istediğim çok şey oluyor ama bu ara evde internet yok sık yazamıyorum. Aklıma geldikçe not alsam iyi olacak unutuyorum çünkü...

Sonunda muradıma erdim ve memeyi bıraktık. Bu sıcakta tam bi kabustu. Bugün 5. gün ve ben bittiğine tam olarak inandım :) Ama tam olarak 28 ay emzirmişken neden vicdan azabı çektiğime dair bir fikrim yok! Gece uyandığında istiyor ama aslında alışkanlıktan, su istemesi gerektiğini bilmediği için meme istiyor. Çünkü sen susadın bak suyun burda dediğimde içip uyuyor. Eskiden de gece emmelerini kaldırmak istediğimde denerdim ama bi yudum bile içmez, avazı çıktığı kadar bağırırdı :) Bu dönemi bu kadar sorunsuz atlatabileceğimizi düşünmemiştim, darısı tuvalet eğitiminin başına... :)

Dün başladım şu ana kadar gayet başarılıyız umarım böyle devam eder... Kakayı yaptıktan sonra ya da yapmaya başladığında haber veriyor ama çiş söylemeyle hiç alakası yok. Tuvalete her götürdüğümde yapıyor ama daha hiç kendi söylemedi. Acaba ben mi çişi gelmesine fırsat vermiyorum dedim ama öyle olsa kaçırmazdı heralde :) Sanırım aferinler ve alkışlar işe yarıyor, yaptıktan sonra acayip mutlu oluyo kendini alkışlıyo, 'Aptımm, aptımmm!' diye bağırıyo heralde bu iyiye işaret :)

Umarım bi sonraki yazımda bunuda sorunsuz halletmiş oluruz...

1 yorum:

  1. 28 ay maşallah :) Ben 22 ay emzirdim ama biraz daha emse kızım sanırım hiç bırakamayacaktık ne ben ne o :)) Yeni döneminiz hayırlı olsun :) sevgiler..

    YanıtlaSil